24h/365 dni
Nie potrzebujesz skierowania
Zadzwoń - 24 godziny na dobę
KLINIKA OAZA PRZYJMUJE PACJENTÓW OD 14 ROKU ŻYCIA

Bezpłatny miesiąc pobytu w Klinice! Zapytaj o Ofertę Specjalną! Skontaktuj się z nami!
785 105 555

Zbyt długie przesiadywanie w sieci

Niekontrolowane spędzanie czasu w sieci to uzależnienie od internetu. Objawy, jakie towarzyszą temu zachowaniu, powinny dość łatwo zauważyć osoby, które nie mają takiego problemu. Spędzanie czasu online przez kilka lub kilkanaście godzin dziennie kosztem zaniedbywania nauki i domowych obowiązków czy realnych relacji oraz dotychczasowych zainteresowań może być oznaką, że Twój syn lub Twoja córka ma problem taki jak uzależnienie od internetu. Młody człowiek kompletnie nie zauważa, kiedy nagle wplątał się w sieć nałogu, z której trudno się oswobodzić. Internet ma wielki wpływ na emocjonalny rozwój nastolatka. To także miejsce, gdzie trudno ominąć takie tematy jak seks, pornografia, przemoc czy agresja. Dla młodych ludzi wejście w wirtualny świat jest często ucieczką przed samotnością, nudą czy problemami z realnego życia. Ta przestrzeń może jednak mieć dla nich zgubne działanie.

Zadzwoń i zapytaj o terapię w prywatnym ośrodku Oaza

Objawy uzależnienia do internetu

Jak poznać, czy ma się do czynienia z uzależnionym synem lub uzależnioną córką? Oto kilka objawów uzależnienia od internetu, których lepiej nie zignorować:

 • spędzanie coraz więcej czasu przy komputerze kosztem innych dotychczasowych zajęć i zainteresowań,
 • obsesyjne myślenie o Internecie, zastanawianie się nad tym, co może zdarzyć się w sieci,
 • ożywienie, ekscytacja na samą myśl o ostatniej albo następnej sesji z internetem,
 • przez nadmierne spędzanie czasu w sieci dochodzi do zaniedbywania obowiązków domowych, rodzinnych, szkolnych,
 • konflikty na polu rodzinnym lub w gronie przyjaciół, które związane są z użytkowaniem komputera,
 • wydłużanie czasu online w celu osiągnięcia takiego jak wcześniej poziomu satysfakcji,
 • podejmowane próby kontrolowania czasu spędzanego przy komputerze nie przynoszą określonych efektów,
 • ucieczka do internetu od problemów, emocji, uczuć,
 • traktowanie komputera jako środka najlepszego na stres,
 • kłamanie na temat długości czasu spędzonego przy komputerze,
 • inwestowanie coraz większych kwot na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, akcesoriów komputerowych itp.,
 • odczuwanie i okazywanie w widoczny sposób irytacji w sytuacji, gdy sesja z komputerem z nieprzewidzianych przyczyn musi zostać przerwana,
 • szukanie kontaktu z osobami, które mają podobne podejście do korzystania z sieci,
 • uczucie niepokoju, problemy ze snem, frustracja, zmiany nastroju, przygnębienie w momencie, gdy nie jest możliwe użycie komputera zgodnie z wcześniejszymi założeniami,
 • niekontrolowane wykonywanie ruchów palcami, które imituje naciskanie klawiszy bądź przycisków myszy w sytuacjach niezwiązanych z komputerem.

Czas na terapię w ośrodku odwykowym dla młodzieży

Terapia uzależnień młodzieży to oferta naszego ośrodka odwykowego. Zatrudniamy grono psychologów i terapeutów, którzy od lat pracują z nastolatkami mającymi problem z uzależnieniem od internetu. Jeśli więc uzależniona córka lub uzależniony syn to problem, z którym nie możesz sam dać sobie rady, zawsze zostaje opcja skorzystania ze specjalistycznej pomocy. W ośrodku uzależnień terapia prowadzona jest zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Obcowanie z rówieśnikami, którzy też mają podobny nałóg, ułatwia zrozumienie tego, jakie szkody może wywołać on w rozwoju psychicznym i fizycznym, młodego człowieka. Aktywne uczestniczenie w realnym życiu rodzinnym czy towarzyskim jest możliwe tylko bez nadmiernego angażowania się w wirtualną przestrzeń. Uzależnione dziecko podobnie jak każda inna osoba zmagająca się z nałogiem, nie dopuszcza do siebie informacji, że funkcjonuje zbyt dużo w internecie. Terapia w ośrodku odwykowym dla młodzieży może być jedynym ratunkiem, aby to sobie uświadomiło.

Napisz do nas!

 

Przejdź do paska narzędzi