24h/365 dni
Nie potrzebujesz skierowania
Zadzwoń - 24 godziny na dobę
2 tygodnie gratis zadzwoń i poznaj szczegóły
Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

Trudny nastolatek – czyli jak i gdzie szukać skutecznej pomocy?

Wielu rodziców i opiekunów dzieci w wieku 10-13 lat zaczyna mieć problemy wychowawcze. Okres dorastania to szczególny moment w życiu każdego człowieka. Dlatego, jeśli stawiasz sobie pytania: Jak postępować z trudnym nastolatkiem? Jak dawać mu oparcie w ciężkich chwilach i pomagać, nie szkodząc? Przeczytaj nasz wpis, w którym postaramy się na nie odpowiedzieć. Będzie on… Read more »

Klinika odwykowa – jak wygląda odwyk dla młodzieży i jak znaleźć właściwy ośrodek?

Okres nastoletni to czas, kiedy młodzi ludzie dość odważnie eksperymentują z różnego rodzaju środkami odurzającymi. Nałogi, z którymi się zmagają, charakteryzują się jednak nieco inną specyfiką niż uzależnienia osób dorosłych. Przede wszystkim wywierają głębszy wpływ na psychikę, mogąc prowadzić do zaburzeń depresyjnych, a nawet do prób samobójczych. Jako specjaliści z Prywatnego Ośrodka Odwykowego dla Młodzieży… Read more »

Jak ograniczyć dziecku telefon bez wywołania buntu?

Pokolenie pochylonych głów – tak określa się współczesne dzieci, które na co dzień używają telefonów komórkowych. Nie wyobrażają sobie one już funkcjonowania bez urządzenia, które pozwala im na komunikację z rówieśnikami i ciągłe bycie online. Korzystanie z niego jest już nawykiem. Jednak notoryczne spoglądanie w ekran w domu, w szkole, na ulicy, w środkach komunikacji… Read more »

Jak kontrolować użytkowanie internetu przez dziecko i nie dopuścić do uzależnienia?

Ciągle rozwijające się nowe media z jednej strony ułatwiają nam życie, z drugiej jednak potrafią na tyle mocno absorbować czas zwłaszcza dzieci i młodzieży, że łatwo mogą one popaść w uzależnienie od internetu, komputera, gier komputerowych czy nawet hazardu online. Do takiej sytuacji dochodzi w głównej mierze dlatego, że rodzice nie interesują się tym, co… Read more »

Sprawdź nieoczywiste objawy uzależnienia od narkotyków u młodzieży

Często zdarza się, że rodzice jako ostatni dowiadują się o tym, że ich dziecko bierze narkotyki. Może to wynikać z braku zainteresowania nastolatkiem w zagonionej codzienności, jak również z tego powodu, że nastolatek potrafi świetnie ukrywać swoje uzależnienie. Gdy jednak pojawią się jakiekolwiek niepokojące zmiany w zachowaniu dziecka, warto im się uważniej przyjrzeć. Mogą bowiem… Read more »

kroki do uwolnienia dziecka od uzależnienia od komputera

Twoje dziecko spędza za dużo czasu przed komputerem? Gra w różne gry, aktywnie udziela się na portalach społecznościowych, ogląda filmiki na YouTube? Z jednej strony jest to niby coś normalnego. Z drugiej jednak takie zachowanie może zacząć budzić wątpliwości – czy nie za często, nie za dużo, nie za intensywnie… Krok pierwszy – ustalenie pewnych… Read more »

Jak pomóc mniej zdolnemu dziecku w nauce?

Większość rodziców chce, aby ich dziecko dobrze się uczyło i przynosiło świadectwa z paskiem. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Mniej zdolna pociecha wcale nie jest powodem do rozpaczy. Raczej wyzwaniem – jak rodzic może mu pomóc w nauce, jednocześnie nie wyręczając go w szkolnych obowiązkach. Jest to także okazja, aby dowiedzieć się, czy jest… Read more »

Facebook – uzależnienie na miarę 21 wieku. Poznaj objawy

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg chyba nie do końca był świadomy tego, jak bardzo jego „wynalazek” wpłynie na życie użytkowników. Dla wielu młodych ludzi jedna aplikacja stała się centrum ich świata. Miejscem do wymiany swoich poglądów, dzielenia się radościami, przeżyciami, smutkami, porażkami, zamieszczania autorskich zdjęć lub filmików. Szansą na to, aby pomimo wrodzonej nieśmiałości, poznać wiele… Read more »

Uzależnienie od wydawania pieniędzy u młodzieży – sprawdź, jak sobie z nim radzić

Niektórzy rodzice zapewne zadają sobie pytanie, czy dziecko może być uzależnione od wydawania pieniędzy? Powszechna opinia głosi, że zakupoholizm to domena dorosłych. Jednak w dzisiejszym bardzo konsumpcyjnym świecie, również nastolatki często stają przed pokusą posiadania wielu rzeczy, niekoniecznie zawsze przydatnych. Twórcy reklam uwielbiają nastolatki Osoby pomiędzy 11. a 18. rokiem życia urodziły się już w… Read more »