24h/365 dni
Nie potrzebujesz skierowania
Zadzwoń - 24 godziny na dobę
Miesiąc pobytu gratis zadzwoń i poznaj szczegóły
Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

Patrycjusz Maniecki

Współzałożyciel

Patrycjusz Maniecki – od ponad 10 lat kieruje placówką medyczną – Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza s.c. z siedzibą w miejscowości Ługowiska 1 (gmina Choceń). Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza to podmiot leczniczy zapewniający całodobową, stacjonarną pomoc osobom głęboko uzależnionym od substancji zmieniających świadomość (alkohol, narkotyki, dopalacze), a także zachowań destrukcyjnych (hazard, nadużywanie Internetu, telefonu, gier, itp.).

Poza działalnością komercyjną Ośrodek Oaza nastawiony jest także na pomoc dzieciom z Domów Dziecka wymagających leczenia, a także w przypadku poleceń kuratorów – osobom, które nie są zasobne finansowo. Te formy pomocy są całkowicie bezinteresowne i bezpłatne.

Ośrodek brał udział w unijnym programie „Profilaktyka uzależnień” w Gimnazjum w Choceniu i po dziś dzień specjaliści terapii uzależnień charytatywnie prowadzą taką profilaktykę w pobliskich szkołach.

Dzięki współpracy z lokalnymi władzami gminy Choceń oraz miejscowymi szkołami, podopieczni mogą realizować obowiązek szkolny podczas pobytu w placówce w trybie nauczania indywidualnego.

Od ponad 7 lat Ośrodek Oaza jest jedynym ośrodkiem prywatnym w Polsce, który podejmuje się leczenia młodzieży małoletniej (od 14-go r.ż.) z dużymi sukcesami. Rekomendacjami mogą być liczne wywiady i programy, np. reportaż „Bez Tabu” p. Agaty Młynarskiej realizowany dla telewizji TVN, który poruszał tematykę uzależnienia dzieci od gier. Nie był to jedyny raz, kiedy Ośrodek pojawił się w mediach. Swoje materiały dotyczące problematyki uzależnień o współpracę z Oazą oparły także telewizje regionalne, jak TV Bydgoszcz, TV Kujawy, czy DD Włocławek.

Wyróżnikiem zarządzanego ośrodka jest fakt posiadania własnej karetki w celu maksymalnego zabezpieczenia pacjentów. Ponadto w ramach umowy z NFZ od ponad 5 lat Oaza zapewnia transport sanitarny w całym powiecie włocławskim, zabezpieczając ok. 100 tys. osób.

Poza „światem” Ośrodka Oaza Pan Patrycjusz jest właścicielem portalu internetowego zdrowie-zycie.pl, a także inwestorem obiektu ApartHotel Uniejów, sponsorem drużyny koszykarskiej Anwil Włocławek oraz Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku.

Obecnie realizowany jest również projekt rozbudowy ośrodka, którego celem jest stworzenie Ekskluzywnego Domu Seniora na miarę europejskich standardów. Planowane oddanie inwestycji to rok 2021.

Pan Patrycjusz Maniecki to niewątpliwie człowiek czynu, gotowy do pomocy innym i wytrwale dążący do realizacji obranych celów.