24h/365 dni
Nie potrzebujesz skierowania
Zadzwoń - 24 godziny na dobę
2 tygodnie gratis zadzwoń i poznaj szczegóły
Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

Odwyk alkoholowy

19.05.17

Uzależnienie od alkoholu podobnie jak inne nałogi jest dosyć podstępne. Zaczyna się bardzo niewinnie, od sporadycznego picia trunków, żeby podnieść swoją pewność siebie, trochę się rozluźnić, dobrze zabawić. Szybko jednak ilość spożywanych przez młodego człowieka napojów alkoholowych ulega powiększeniu, podobnie jak i częstotliwość sięgania po tę używkę.

Stan odurzenia tworzy iluzję, która pozwala nastolatkowi wierzyć, że alkohol jest mu potrzebny, gdyż załatwia dla niego wiele różnych spraw, z którymi bez niego nie jest się w stanie uporać. To jeden z powodów, dla których alkoholizm jest tak często spotykanym uzależnieniem wśród młodzieży.

Utrata kontroli nad piciem i postępująca degradacja nastolatka na wielu różnych płaszczyznach to klasyczny przebieg pogłębiającej się choroby alkoholowej. W leczeniu uzależnień ważną rolę odgrywa fakt, aby osoba zmagająca się z nałogiem samodzielnie doszła do wniosku, że potrzebuje fachowej pomocy. Posiada duży problem, z którym nie uda się jej uporać na własną rękę. Motywacja do wprowadzenia zmiany sprawia, że młody człowiek jest bardziej zaangażowany w pracę terapeutyczną, co z kolei przekłada się na jej lepsze rezultaty.

Zadzwoń i zapytaj o terapię w prywatnym ośrodku Oaza

Leczenie uzależnień w specjalistycznych ośrodkach

W przypadku leczenia uzależnienia od alkoholu, doskonale sprawdza się pobyt w specjalistycznych palcówkach, które profesjonalnie zajmują się pomaganiem osobom uzależnionym w powrocie do zdrowia i normalnego funkcjonowania. Klinika dla młodzieży OAZA to doskonała propozycja dla młodzieży obarczonej tym nałogiem. Umożliwia jej oderwanie się od naturalnego dla niej środowiska, które w tym przypadku oznacza ludzi, miejsca oraz pewną rutynę, które nierozerwalnie kojarzą się ze spożywaniem napojów alkoholowych. Zmiana otoczenia pozwala na przerwanie złego schematu, powrót do stanu równowagi i efektywną pracę nad posiadanym uzależnieniem od alkoholu.

Rola odwyku alkoholowego

Dobrowolne poddanie się leczeniu w naszej placówce daje lepsze rezultaty, niż wszelki przymus wywierany na osoby uzależnione w tego typu sytuacjach. Odwyk alkoholowy to ważny element w procesie zdrowienia, który ma na celu uporanie się z dolegliwościami pojawiającymi się jako następstwo odstawienia używki. Prowadzi on do przerwania ciągu alkoholowego, który może stanowić początek trwałej abstynencji. Wiele osób próbuje przeprowadzić go na własną rękę, ale takie działania rzadko bywają skuteczne. Nie można efektywnie walczyć z nałogiem, żyjąc w taki sam sposób, w jaki funkcjonowało się w czasie, w którym zawiązało się, a następnie pogłębiało uzależnienie od alkoholu. Tu potrzebna jest gruntowna zmiana i pomoc doświadczonych specjalistów, których można znaleźć w klinice dla młodzieży OAZA.

Napisz do nas!

Więcej:Autor: Zespół Oaza | Opublikowano: 2017-05-19 | Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2019